User Delete (6.x-1.4) - en to ku translation catalogue (8 entries)

en: user
ku: بەکارهێنەر

en: security
ku: پاراستن

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: @type: deleted %title.
ku: @type: %title سڕایەوە.

en: file system
ku: سیسته‌می په‌ڕگه‌

en: The directory %directory does not exist.
ku: پێڕستی %directory نه‌ناسراوه‌.

en: The directory %directory is not writable
ku: پێڕستی %directory دەسەڵاتی نووسینی نەدراوەتێ.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ku: ئاگاداری پاراستن: پەڕگەی .htaccess نەتوانرا بنووسرێت. تکایە پەڕگەی .htaccess لەو پێڕستی %directory دا درووستبکە، کە ئەم دێڕانەی تێدایە: <code>!htaccess</code>
