User Delete (6.x-1.4) - en to nl translation catalogue (16 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: security
nl: veiligheid

en: Redirect
nl: Doorverwijzen

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: file system
nl: Bestandssysteem

en: The directory %directory does not exist.
nl: De map %directory bestaat niet.

en: The directory %directory is not writable
nl: De map %directory is niet schrijfbaar

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
nl: De map %directory is niet schrijfbaar omdat de juiste toegangsrechten ontbreken.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
nl: Veiligheidswaarschuwing: Het bestand .htaccess kon niet opgeslagen worden. Maakt u in de %directory directory een .htaccess bestand aan met volgende code: <code>!htaccess</code>

en: Disable the account and keep all content.
nl: Het account uitschakelen en alle inhoud bewaren.

en: Disable the account and unpublish all content.
nl: Account uitschakelen en publicatie van alle bijdragen van deze gebruiker ongedaan maken.

en: Delete the account and all content.
nl: Verwijder de account en alle gekoppelde data.

en: The user account %id does not exist.
nl: Het gebruikersaccount %id bestaat niet.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
nl: Poging tot het opheffen van een niet bestaand gebruikersaccount: %id.
