User Delete (6.x-1.5) - en to cs translation catalogue (16 entries)

en: user
cs: uživatel

en: security
cs: bezpečnost

en: Backup
cs: Zálohování

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: @type: deleted %title.
cs: @type: smazáno %title.

en: file system
cs: systém souborů

en: The directory %directory does not exist.
cs: Adresář %directory neexistuje.

en: The directory %directory is not writable
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
cs: Do adresáře %directory nelze zapisovat, protože nemá nastavena správná práva.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
cs: Bezpečnostní upozornění: Nelze zapsat soubor .htaccess. V adresáři %directory vytvořte soubor .htaccess, který bude obsahovat následující řádky: <code>!htaccess</code>

en: Disable the account and keep all content.
cs: Deaktivovat účet a zachovat všechen obsah.

en: Disable the account and unpublish all content.
cs: Deaktivovat účet a odpublikovat veškerý obsah.

en: Delete the account and all content.
cs: Odstranit účet a všechen obsah.

en: The user account %id does not exist.
cs: Uživatelský účet %id neexistuje.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
cs: Pokus zrušit neexistující uživatelský učet: %id.
