User Delete (6.x-1.5) - en to da translation catalogue (16 entries)

en: user
da: bruger

en: security
da: sikkerhed

en: Backup
da: Sikkerhedskopi

en: Anonymous
da: Anonym

en: Defaults
da: Standarder

en: @type: deleted %title.
da: @type: %title slettet.

en: file system
da: filsystem

en: The directory %directory does not exist.
da: Mappen %directory eksisterer ikke.

en: The directory %directory is not writable
da: Der kan ikke skrives til mappen %directory.

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
da: Der kan ikke skrives til mappen %directory fordi tilladelserne er forkerte.

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
da: Sikkerhedsadvarsel: Kan ikke oprette .htaccess-fil. Opret venligst en .htaccess-fil i mappen %directory med følgende indhold: <code>!htaccess</code>

en: Disable the account and keep all content.
da: Deaktivér kontoen og behold alt indhold.

en: Disable the account and unpublish all content.
da: Deaktivér kontoen og afpublicér alt indhold.

en: Delete the account and all content.
da: Slet kontoen og alt indhold.

en: The user account %id does not exist.
da: Brugerkontoen %id eksisterer ikke.

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
da: Forsøgte at opsige en ikke-eksisterende brugerkonto: %id.
