User Delete (6.x-1.4) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: security
ja: セキュリティー

en: Backup
ja: バックアップ

en: Redirect
ja: リダイレクト

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Defaults
ja: デフォルト

en: @type: deleted %title.
ja: @type: %titleが削除されました。

en: file system
ja: ファイルシステム

en: The directory %directory does not exist.
ja: ディレクトリー %directory が存在しません。

en: The directory %directory is not writable
ja: ディレクトリー %directory が書き込み可能ではありません。

en: The directory %directory is not writable, because it does not have the correct permissions set.
ja: パーミッションが正しく設定されていないため、ディレクトリー %directory は書き込み可能ではありません。

en: Security warning: Couldn't write .htaccess file. Please create a .htaccess file in your %directory directory which contains the following lines: <code>!htaccess</code>
ja: セキュリティー警告： .htaccess ファイルを作成できませんでした。<br />セキュリティー上の問題がありますので、以下の行を含んだ .htaccess ファイルをディレクトリー %directory に作成してください。 <code>!htaccess</code>

en: Disable the account and keep all content.
ja: アカウントの使用を中止し、全てのコンテンツはそのままにする

en: Disable the account and unpublish all content.
ja: アカウントの使用を中止し、全てのコンテンツを非公開にする

en: Delete the account and all content.
ja: アカウントを削除し、全てのコンテンツも削除する

en: The user account %id does not exist.
ja: ユーザーアカウント %id は存在しません。

en: Attempted to cancel non-existing user account: %id.
ja: 存在しないユーザーアカウントを無効にしようとしました。: %id.
