User history (6.x-1.0) - en to hi translation catalogue (6 entries)

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: E-mail address
hi: ई-मेल पता

en: Filters
hi: फ़िल्टर

en: User management
hi: सदस्य संचालन
