User Import (6.x-1.2) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Next
is: Næsta

en: user
is: notandi

en: Delete
is: Eyða

en: Username
is: Notendanafn

en: Cancel
is: Hætta við

en: Unsubscribe
is: Hætta áskrift

en: Available variables are:
is: Tiltækar breytur eru:

en: Test
is: Prófa

en: Message
is: Skilaboð

en: Password
is: Lykilorð

en: none
is: engin

en: Settings
is: Stillingar

en: edit
is: breyta

en: Import
is: Flytja inn

en: Save
is: Vista

en: username
is: notandanafn

en: Update
is: Uppfæra

en: Subscriptions
is: Áskriftir

en: Continue
is: Halda áfram

en: Configure
is: Stilla

en: Email
is: Netfang

en: Default Settings
is: Sjálfgefnar stillingar

en: All usernames are OK.
is: Öll notendanöfn eru í lagi.

en: Value should be at least 10.
is: Gildið verður að vera að lágmarki 10.

en: Value must be a number.
is: Gildið verður að vera tala.

en: Value must be higher than 1000.
is: Gildið verður að vera hærra en 1000.

en: Value must be lower than 1,000,000.
is: Gildið verður að vera lægra en 1.000.000.

en: Configuration settings have been saved.
is: Stillingar hafa verið vistaðar.

en: Files
is: Skrár

en: -- none --
is: --ekkert--

en: Saved Settings
is: Vistaðar stillingar

en: Select if you want to use a previously saved set of settings.
is: Veldu ef þú vilt nota áður vistaðar stillingar.

en: Remove file
is: Fjarlægja skrá

en: Save As New
is: Vista sem nýtt

en: file
is: skrá

en: errors
is: villur

en: status
is: staða

en: Drupal fields
is: Drupal svæði

en: Email Address
is: Netfang

en: User ID
is: Auðkenni notanda

en: Error
is: Villa

en: Uploaded file
is: Hlaða upp skrá

en: Options
is: Möguleikar

en: Ignore First Line
is: Hunsa fyrstu línu

en: Contact
is: Tengiliður

en: Send Email
is: Senda tölvupóst

en: Send email to users when their account is created.
is: Senda tölvupóst til notanda þegar aðgangur er stofnaður.

en: Activate Accounts
is: Virkja aðganga

en: Email Message
is: Tölvupóst skilaboð

en: Save Settings
is: Vista stillingar

en: no
is: nei

en: New user: %name %email.
is: Nýr notandi: %name %email

en: import users
is: flytja inn notendur

en: Roles
is: Hlutverk

en: Performance
is: Afköst
