User Import (6.x-4.1) - en to hu translation catalogue (66 entries)

en: Next
hu: Következő

en: user
hu: felhasználó

en: Delete
hu: Törlés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Unsubscribe
hu: Leiratkozás

en: Available variables are:
hu: Használható változók:

en: Test
hu: Teszt

en: Message
hu: Üzenet

en: Password
hu: Jelszó

en: none
hu: nincs

en: Settings
hu: Beállítások

en: edit
hu: szerkesztés

en: Save
hu: Mentés

en: Update
hu: Frissítés

en: Subscriptions
hu: Feliratkozások

en: User Imports
hu: Felhasználó importjai

en: List Imports
hu: Importok listája

en: Continue
hu: Folytatás

en: Delete Import
hu: Import törlése

en: Configure
hu: Beállít

en: Email
hu: E-mail

en: Maximum Users/Process
hu: Maximum felhasználó/folyamat

en: Maximum length of line
hu: Egy sor maximális hossza

en: The default is set at 1,000 characters, if a line in your csv is longer than this you should set a higher maximum here. Setting higher maximums will slow down imports.
hu: Alapbeállítás 1000 karakter. Ha egy sor a CSV fájlban hosszabb, magasabb felső határt kell beállítani, de ez lelassítja az importálást.

en: Settings Templates
hu: Beállítási minták

en: Default Settings
hu: Alapértelmezett beállítások

en: All usernames are OK.
hu: Minden felhasználónév megfelelő.

en: Value must be a number.
hu: Az értéknek számnak kell lennie.

en: Value must be higher than 1000.
hu: Az értéknek nagyobbnak kel lenniee, mint 1000.

en: Value must be lower than 1,000,000.
hu: Az értéknek kisebbnek kell lennie, mint 1 000 000.

en: Browser Upload
hu: Feltöltés böngészővel

en: Upload a CSV file.
hu: CSV fájl feltöltése.

en: CSV File
hu: CSV fájl

en: FTP Upload
hu: Feltöltés FTP-n keresztül

en: Files
hu: Fájlok

en: -- none --
hu: -- semmi --

en: Saved Settings
hu: Mentett beállítások

en: Remove file
hu: Fájl eltávolítása

en: Save As New
hu: Mentés újként

en: Imported
hu: Importált

en: imported
hu: importált

en: file
hu: fájl

en: errors
hu: hibák

en: status
hu: állapot

en: Email Address
hu: E-mail cím

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Error
hu: Hiba

en: Uploaded file
hu: Feltöltött fájl

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Ignore First Line
hu: Első sor figyelmen kívül hagyása

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Send Email
hu: Email küldése

en: Email Message
hu: Email üzenet

en: Save Settings
hu: Beállítások mentése

en: New user: %name %email.
hu: Új felhasználó: „%name” %email.

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Location
hu: Helyszín

en: Performance
hu: Teljesítmény

en: Message Subject
hu: Üzenet tárgya

en: Plain Text
hu: Egyszerű szöveg

en: Profile
hu: Profil

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: Subscribed
hu: Feliratkozott

en: Errors
hu: Hibák

en: Content Profile
hu: Profiltartalom
