User Import (6.x-4.3) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Next
it: Seguente

en: user
it: utente

en: Delete
it: Elimina

en: Username
it: Nome utente

en: Cancel
it: Annulla

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: Available variables are:
it: Le variabili disponibili sono:

en: Message
it: Messaggio

en: none
it: nessuno

en: Settings
it: Impostazioni

en: edit
it: modifica

en: Import
it: Importa

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Subscriptions
it: Iscrizioni

en: Continue
it: Continua

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Default Settings
it: Impostazioni predefinite

en: Files
it: File

en: status
it: stato

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Error
it: Errore

en: Options
it: Opzioni

en: Contact
it: Contatto

en: New user: %name %email.
it: Nuovo utente: %name %email.

en: Roles
it: Ruoli

en: Location
it: Posizione

en: Performance
it: Prestazioni

en: Profile
it: Profilo

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Errors
it: Errori
