User Import Organic Groups (6.x-1.2) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Groups
pt: Grupos

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: Available variables are:
pt: As variáveis disponíveis são:

en: Import
pt: Importar

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: User
pt: Utilizador

en: Organic Groups
pt: Grupos Orgânicos

en: Upload a CSV file.
pt: Carregue um ficheiro CSV.

en: CSV File
pt: Ficheiro CSV

en: importable
pt: importável

en: imported
pt: importado

en: file
pt: ficheiro

en: started
pt: iniciado

en: processed
pt: processado

en: errors
pt: erros

en: status
pt: estado

en: Continue Processing
pt: Continuar processando

en: No Groups have been defined.
pt: Nenhum grupo foi definido.

en: Select which group(s) imported users should be assigned.
pt: Selecione qual grupo(s) utilizadores importados devem ser atribuídos.

en: Group Assign
pt: Atribuição de grupo

en: User Import
pt: Importação do utilizador

en: Message Subject
pt: Assunto da mensagem

en: Email Body
pt: Email Corpo

en: Add User
pt: Adicionar Utilizador
