User Permissions (6.x-1.1) - en to nl translation catalogue (8 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Access control
nl: Toegangscontrole

en: Name
nl: Naam

en: locked
nl: vergrendeld

en: edit permissions
nl: toegangsrechten bewerken

en: User Permissions
nl: Gebruikersrechten

en: edit role
nl: rol bewerken

en: Provides the ability to manage permissions for individual users without the need to manually create a role for an individual user.
nl: Levert de mogelijkheid om toegangsrechten te beheren voor individuele gebruikers zonder een rol te moeten maken voor individuele gebruikers.
