User Permissions (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Access control
pt: Controlo de acessos

en: Name
pt: Nome

en: locked
pt: bloqueado

en: edit permissions
pt: editar permissões

en: edit role
pt: editar grupo
