User Permissions (6.x-1.1) - en to ru translation catalogue (8 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Access control
ru: Контроль доступа

en: Name
ru: Название

en: locked
ru: заблокировано

en: edit permissions
ru: редактировать права доступа

en: User Permissions
ru: Пользовательские разрешения

en: edit role
ru: редактировать роль

en: Provides the ability to manage permissions for individual users without the need to manually create a role for an individual user.
ru: Предоставляет возможность управлять разрешениями для индивидуальных пользователей без необходимости ручного создания роли для индивидуального пользователя.
