User Permissions (6.x-1.2) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Access control
it: Controllo accessi

en: Name
it: Nome

en: locked
it: bloccato

en: edit permissions
it: modifica permessi

en: edit role
it: modifica ruolo
