User Permissions (6.x-1.1) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: Operations
id: Operasi

en: Access control
id: Kendali akses

en: Name
id: Nama

en: locked
id: terkunci

en: edit permissions
id: edit kewenangan

en: edit role
id: edit pemeran

en: Provides the ability to manage permissions for individual users without the need to manually create a role for an individual user.
id: Menyediakan kemampuan untuk mengatur kewenangan pada pengguna perseorangan tanpa memerlukan pembuatan peranan secara manual  pada pengguna perseorangan.
