User Relationships (6.x-1.1) - en to be translation catalogue (38 entries)

en: delete
be: выдаліць

en: Status
be: Статус

en: Replacement strings are: %macros
be: чарада сымбаляў на замену - %macros

en: Approve
be: Дазволіць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Submit
be: Захаваць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Type
be: Тып

en: yes
be: так

en: List
be: Спіс

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Remove
be: Выдаліць

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: view
be: глядзець

en: This action cannot be undone.
be: Гэтае дзеянне нельга будзе адмяніць.

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: edit
be: рэдагаваць

en: Default
be: Прадвызначана

en: Unknown
be: Невядомы

en: User
be: Карыстальнік

en: no
be: не

en: All
be: Усе

en: days
be: дні(дзён)

en: 1 day | @count days
be[0]: 1 дзень
be[1]: @count дні
be[2]: @count дзён

en: Never
be: Ніколі

en: Send
be: Адаслаць

en: General
be: Агульны

en: Random
be: Выпадкова

en: Operation
be: Аперацыя

en: Created date
be: Дата стварэння

en: Updated date
be: Дата абнаўлення

en: Pending
be: Чакае

en: update
be: абнавіць

en: Strict
be: Строгi

en: Plural
be: Множны
