User Relationships (6.x-1.1) - en to gl translation catalogue (49 entries)

en: delete
gl: eliminar

en: Status
gl: Estado

en: Replacement strings are: %macros
gl: As cadeas de substitución son: %macros

en: Approve
gl: Aprobar

en: Delete
gl: Borrar

en: Submit
gl: Enviar

en: Operations
gl: Operacións

en: Username
gl: Nome de usuario/a

en: Type
gl: Tipo

en: yes
gl: si

en: List
gl: Lista

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: view
gl: vista

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: edit
gl: editar

en: Default
gl: Predeterminado

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: User
gl: Usuario/a

en: no
gl: non

en: All
gl: Todo

en: days
gl: días

en: Submitted
gl: Enviado

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Never
gl: Nunca

en: Private messages
gl: Mensaxes privadas

en: Allow private messages
gl: Permitir mensaxes privadas

en: Send
gl: Enviar

en: General
gl: Xeral

en: Random
gl: Aleatorio

en: Operation
gl: Operación

en: Created date
gl: Data de creación

en: Updated date
gl: Data de actualización

en: Approved
gl: Aprobado

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Pending
gl: Pendente

en: Messages
gl: Mensaxes

en: update
gl: actualización

en: Reverse
gl: Invertido

en: Relationships
gl: Relacións

en: Relationship
gl: Relación

en: relationships
gl: relacións

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Not Approved
gl: Rexeitado

en: Is the logged in user
gl: É o usuario validado
