User Relationships (6.x-1.3) - en to bn translation catalogue (25 entries)

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Approve
bn: অনুমোদন দিন

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Username
bn: ব্যবহারকারীর নাম

en: Type
bn: টাইপ

en: yes
bn: হ্যাঁ

en: List
bn: তালিকা

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: This action cannot be undone.
bn: এই কাজটি বাতিল করা যাবে না।

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: Unknown
bn: অজ্ঞাত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: 1 day | @count days
bn[0]: 1 দিন
bn[1]: @count দিন

en: Never
bn: কখনোই নয়

en: General
bn: সাধারণ
