User Relationships (6.x-1.4) - en to da translation catalogue (66 entries)

en: delete
da: slet

en: Replacement strings are: %macros
da: Erstatningstekst: %macros

en: Approve
da: Godkend

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Username
da: Brugernavn

en: yes
da: ja

en: List
da: Vis

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Comments
da: Kommentarer

en: unknown
da: ukendt

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: Default
da: Standard

en: Unknown
da: Ukendt

en: Picture
da: Billede

en: User
da: Bruger

en: no
da: nej

en: All
da: Alle

en: days
da: dage

en: Submitted
da: Indsendt

en: 1 day | @count days
da[0]: 1 dag
da[1]: @count dage

en: Never
da: Aldrig

en: Private messages
da: Private beskeder

en: Allow private messages
da: Tillad private beskeder

en: Current
da: Aktuelle

en: General
da: Generelt

en: Email subject
da: Email emne

en: Random
da: Tilfældig

en: Expiration
da: Udløb

en: Operation
da: Handling

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: Updated date
da: Opdateringsdato

en: Approved
da: Godkendt

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Pending
da: Afventer

en: Messages
da: Beskeder

en: update
da: opdatér

en: Make default
da: Gør til standard

en: Accepted
da: Accepteret

en: Fixed
da: Fast

en: Reverse
da: Omvendt

en: Relationships
da: Forbindelser

en: Plural
da: Flertal

en: Relationship
da: Forbindelse

en: relationships
da: forhold

en: Removed
da: Fjernet

en: Relationship type
da: Forbindelsestype

en: Decline
da: Afslå

en: Author Pane
da: Forfatterrude

en: Not Approved
da: Ikke godkendt

en: Is the logged in user
da: Er brugeren som er logget ind

en: Remove @name from @rel_plural_name
da: Fjern @name fra @rel_plural_name

en: Add @rel_name
da: Tilføj @rel_name

en: Become @name's @rel_name
da: Bliv @names @rel_name

en: Become %name's %rel_name
da: Bliv %names %rel_name

en: First User
da: Første bruger

en: Second User
da: Anden bruger

en: Error, unset permission
da: Fejl, tilladelse ikke sat
