User Relationships (6.x-1.4) - en to lv translation catalogue (55 entries)

en: delete
lv: dzēst

en: Status
lv: Statuss

en: Approve
lv: Apstiprināt

en: Delete
lv: Dzēst

en: Submit
lv: Apstiprināt

en: Operations
lv: Darbības

en: Username
lv: Lietotājvārds

en: Type
lv: Veids

en: yes
lv: jā

en: List
lv: Saraksts

en: Cancel
lv: Atcelt

en: Remove
lv: Izņemt

en: Comments
lv: Komentāri

en: Yes
lv: Jā

en: No
lv: Nē

en: view
lv: skatīt

en: This action cannot be undone.
lv: Šo darbību nevarēs atcelt.

en: Settings
lv: Iestatījumi

en: Name
lv: Nosaukums

en: edit
lv: labot

en: Default
lv: Noklusējuma

en: Unknown
lv: Nezināms

en: Picture
lv: Attēls

en: User
lv: Lietotājs

en: no
lv: nē

en: All
lv: Visi

en: days
lv: dienas

en: Submitted
lv: Nosūtīts

en: 1 day | @count days
lv[0]: @count diena
lv[1]: @count dienas
lv[2]: @count dienas

en: Never
lv: Nekad

en: Allow private messages
lv: Atļaut privātas vēstules

en: Current
lv: Pašreiz

en: Send
lv: Sūtīt

en: General
lv: Galvenie

en: Email subject
lv: Epasta temats

en: Random
lv: Nejaušs

en: Expiration
lv: Derīgums

en: Operation
lv: Operācija

en: Created date
lv: Izveides datums

en: Updated date
lv: Izmaiņu datums

en: Approved
lv: Apstiprināts

en: Are you sure you want to delete %name?
lv: Vai tiešām dzēst %name?

en: Pending
lv: Gaida

en: Messages
lv: Ziņojumi

en: update
lv: atjaunot

en: Strict
lv: Stingra

en: Fixed
lv: Fiksēts

en: Reverse
lv: Apgriezta secība

en: Relationships
lv: Attiecības

en: Plural
lv: Daudzskaitlis

en: Relationship
lv: Attiecība

en: relationships
lv: attiecības

en: Unknown error
lv: Nezināma kļūda

en: Not Approved
lv: Nav apstiprināts

en: Is the logged in user
lv: Vai ir pieteicies lietotājs
