User Relationships (6.x-1.3) - en to cs translation catalogue (54 entries)

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Replacement strings are: %macros
cs: Nahrazující řetězce jsou: %macros

en: Approve
cs: Schválit

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Type
cs: Typ

en: yes
cs: ano

en: List
cs: Seznam

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: Default
cs: Výchozí

en: Unknown
cs: Neznámý

en: User
cs: Uživatel

en: no
cs: ne

en: All
cs: Vše

en: days
cs: dny

en: Submitted
cs: Odesláno

en: 1 day | @count days
cs[0]: 1 den
cs[1]: @count dny
cs[2]: @count dnů

en: Never
cs: Nikdy

en: Private messages
cs: Soukromé zprávy

en: Allow private messages
cs: Povolit soukromé zprávy

en: Send
cs: Poslat

en: General
cs: Obecné

en: Random
cs: Náhodný

en: Expiration
cs: Platnost do

en: Operation
cs: Operace

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: Approved
cs: Schváleno

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Pending
cs: Čeká na zpracování

en: Declined
cs: Zamítnuto

en: Messages
cs: Zprávy

en: update
cs: aktualizovat

en: Fixed
cs: Pevná

en: Reverse
cs: Obráceně

en: Relationships
cs: Vztahy

en: Add type
cs: Přidat typ

en: Plural
cs: Plurál

en: Relationship
cs: Vztah

en: relationships
cs: vztahy

en: Unknown error
cs: Neznámá chyba

en: pending
cs: čekající

en: approved
cs: odsouhlaseno
