User Stats (6.x-1.0-rc1) - en to uk translation catalogue (52 entries)

en: Value
uk: Значення

en: Online
uk: В мережі

en: Anonymous
uk: Гість

en: Offline
uk: Не в мережі

en: @user's picture
uk: Зображення користувача @user.

en: Configuration of user stats module options.
uk: Налаштування модулю статистики користувачів.

en: reset user post stats
uk: скидати статистику повідомлень користувача

en: reset user login stats
uk: скидати статистику відвідувань користувача

en: Post count options
uk: Настроювання лічильника повідомлення

en: If checked user post counts will be calculated.
uk: Якщо включене, будуть підраховуватися повідомлення користувача.

en: If checked user comments counts will be included in the total user post count.
uk: Якщо включене, лічильник коментарів доповнить лічильник повідомлень користувача.

en: Content types to include in post count
uk: Типи матеріалів для підрахунку повідомлень

en: Post count reset
uk: Скидання лічильника повідомлень

en: Reset all post counts
uk: Скинути всі лічильники повідомлень

en: Login count options
uk: Настроювання лічильника відвідувань

en: If checked user login counts will be calculated.
uk: Якщо включене, будуть підраховуватися повідомлення користувача.

en: Login count reset
uk: Скинути лічильник відвідувань

en: Reset all login counts
uk: Скинути всі лічильники повідомлень

en: Post counts have been reset.
uk: Лічильник повідомлень був скинутий.

en: User login counts have been reset.
uk: Лічильник відвідувань був скинутий.

en: User post count reset
uk: Скинути лічильник повідомлень

en: Number of days since the user registered
uk: Число днів з моменту реєстрації користувача

en: Number of days since the user logged in
uk: Число днів з моменту входу користувача на сайт

en: Number of days since the user posted
uk: Число днів з моменту останнього повідомлення користувача

en: User's post count
uk: Лічильник повідомлень користувача

en: User's IP address
uk: Ip-Адреса користувача

en: administer user stats
uk: управляти статистикою  користувача

en: View statistics
uk: Дивитися статистику

en: View IP addresses
uk: Дивитися Ip-Адреси

en: User Stats
uk: Статистика користувача

en: IP address
uk: IP-адреса

en: IP address tracking
uk: Відстеження Ip-Адрес

en: Track IP addresses
uk: Відслідковувати Ip-Адреси

en: If checked the IP addresses of users will be logged. This may be a privacy issue for some people, but is very useful for discovering spammers on community sites.
uk: Якщо включене, Ip-Адреси користувачів будуть записуватися. Деякі користувачі можуть порахувати це втручанням у їхнє особисте життя, але це дуже зручна функція для виявлення спамерів на різних сайтах.

en: User login count increased
uk: Лічильник відвідувань користувача збільшений

en: User login count decreased
uk: Лічильник відвідувань користувача зменшений

en: User login count reset
uk: Лічильник відвідувань користувача скинутий

en: User post count increased
uk: Лічильник повідомлень користувача збільшений

en: User post count decreased
uk: Лічильник повідомлень користувача зменшений

en: Value of the statistic
uk: Значення статистики

en: User who's statistics have changed
uk: Користувач, статистика якого була змінена

en: Reset user post count
uk: Скинути лічильник повідомлень користувача

en: Reset user login count
uk: Скинути лічильник відвідувань користувача

en: User's login count
uk: Лічильник відвідувань користувача

en: Provides post count and other user statistics. Integrates well with Token and Advanced Forum (if installed).
uk: Надає лічильник повідомлень і іншу статистику користувача. Добре працює разом з модулями Маркер (Token) і Поліпшений форум (Advanced Forum), якщо вони встановлені.

en: Statistic name
uk: Назва статистики

en: The unique statistic name
uk: Унікальна назва статистики

en: Statistic value
uk: Значення статистики

en: Users and their IP addresses
uk: Користувачі і їх Ip-Адреси

en: Is online
uk: У мережі

en: Has Avatar
uk: Має Аватар

en: Online/Offline
uk: У мережі/Не в мережі
