User Stats (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Value
it: Valore

en: Anonymous
it: Anonimo

en: @user's picture
it: Ritratto di @user

en: User activity
it: Attività utente

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
it: Un utente è considerato on-line per questo tempo dopo la sua ultima visita di una pagina.

en: IP addresses
it: Indirizzi IP

en: IP address
it: Indirizzo IP

en: Has Avatar
it: Ha un Avatar

en: Online users
it: Utenti on-line
