User Stats (6.x-1.0) - en to ja translation catalogue (11 entries)

en: Value
ja: 値

en: Online
ja: オンライン

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Offline
ja: オフライン

en: @user's picture
ja: ユーザー @user の写真

en: User activity
ja: ユーザーの活動時間

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ja: ユーザーがオンラインであると見なす時間を指定してください。 最後にページを表示してからこの時間が経過するまで、そのユーザーはオンラインであると見なされます。

en: IP addresses
ja: IPアドレス

en: IP address
ja: IPアドレス

en: Has Avatar
ja: アバター登録済み

en: Online users
ja: オンラインのユーザー
