User Terms (6.x-1.0-beta5) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: User
ru: Пользователь

en: Term
ru: Категория

en: Term ID
ru: ID термина

en: Terms
ru: Термины

en: Uncategorized
ru: Без категории

en: Configure user terms vocabulary settings.
ru: Измените настройки словаря пользовательских условий.

en: User Terms
ru: Пользовательские термины

en: Allows users to be associated with taxonomy terms.
ru: Разрешает пользователям быть ассоциированными с терминами таксономии.

en: All terms
ru: Все термины

en: The taxonomy term ID for the term.
ru: ID для текущего термина.

en: The taxonomy term name for the term.
ru: Название термина таксономии для термина.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
ru: ID словаря для словаря к которому относится термин.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
ru: Название словаря, которому принадлежит термин.

en: User terms
ru: Пользовательские термины

en: User vocabularies
ru: Пользовательские словари
