User Terms (6.x-1.1) - en to oc translation catalogue (12 entries)

en: Enabled
oc: Activat

en: User
oc: Utilizaire

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Term ID
oc: Identificant (ID) del tèrme

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Uncategorized
oc: Pas categorizat

en: No vocabularies available.
oc: Cap de vocabulari pas disponible.

en: Profile category
oc: Categoria del perfil

en: The taxonomy term ID for the term.
oc: L'identificant del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The taxonomy term name for the term.
oc: Lo nom del tèrme de taxonomia pel tèrme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
oc: Lo nom pel vocabulari al qual aparten lo tèrme.
