User Terms (6.x-1.2) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
fa: فعال

en: User
fa: کاربر

en: Vocabulary
fa: واژگان

en: Term
fa: واژه

en: Term ID
fa: شناسه واژه

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Users
fa: کاربران

en: Uncategorized
fa: دسته‌ بندی نشده

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
fa: لیستی با کاما از هم جدا شده از واژه‌ها که این محتوا را توضیح می‌دهد. مثال: جالب, سقوط آزاد, شرکت.

en: No vocabularies available.
fa: واژگانی در دسترس نیست.

en: The taxonomy term ID for the term.
fa: شناسه‌ی واژه taxonomy برای واژه.

en: The taxonomy term name for the term.
fa: نام واژه taxonomy برای واژه.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
fa: شناسه‌ی واژگان برای واژگانی که واژه به آن تعلق دارد.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
fa: نام واژگانی که دسته به آن تعلق دارد.
