User Terms (6.x-1.2) - en to fa translation catalogue (11 entries)

en: Enabled
fa: فعال

en: User
fa: کاربر

en: Vocabulary
fa: لغتنامه

en: Term
fa: کلمه

en: Term ID
fa: هویت کلمه

en: Users
fa: کاربران

en: Uncategorized
fa: دسته‌بندی نشده

en: No vocabularies available.
fa: لغتنامهی در دسترس نیست.

en: The taxonomy term ID for the term.
fa: هویت کلمه taxonomy برای کلمه.

en: The taxonomy term name for the term.
fa: نام کلمه taxonomy برای کلمه.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
fa: نام لغتنامهی که دسته به آن تعلق دارد.
