User Terms (6.x-1.3) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Enabled
fr: Activé

en: User
fr: Utilisateur

en: Vocabulary
fr: Vocabulaire

en: Term
fr: Terme

en: Term ID
fr: Identifiant (ID) du terme

en: Terms
fr: Termes

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Uncategorized
fr: Non catégorisé

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
fr: Une liste de termes décrivant ce contenu, séparés par des virgules. Exemple : marrant, saut à l'élastique, "Société SA".

en: No vocabularies available.
fr: Aucun vocabulaire disponible.

en: User Terms
fr: Conditions d'utilisation

en: All terms
fr: Tous les termes

en: Profile category
fr: Catégorie du profil

en: The taxonomy term ID for the term.
fr: L'identifiant du terme de taxonomie pour le terme.

en: The taxonomy term name for the term.
fr: Le nom du terme de taxonomie pour le terme.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
fr: L'identifiant pour le vocabulaire auquel appartient le terme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
fr: Le nom pour le vocabulaire auquel appartient le terme.

en: User terms
fr: Termes de l'utilisateur
