User Terms (6.x-1.3) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: User
hu: Felhasználó

en: Vocabulary
hu: Szótár

en: Term
hu: Kifejezés

en: Term ID
hu: Kifejezésazonosító

en: Terms
hu: Kifejezések

en: Users
hu: Felhasználók

en: Uncategorized
hu: Kategória nélküli

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
hu: A tartalmat meghatározó kifejezések vesszővel elválasztott listája. Például: móka, kötélugrás, mogyorós csoki, "Cégnév, Kft.".

en: No vocabularies available.
hu: Nincs elérhető szótár.

en: All terms
hu: Minden kifejezés

en: Profile category
hu: Profil kategóriája

en: The taxonomy term ID for the term.
hu: A taxonómiakifejezés azonosítója.

en: The taxonomy term name for the term.
hu: A taxonómiakifejezés neve.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak az azonosítója, melyhez a kifejezés tartozik.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
hu: Annak a szótárnak a neve, melyhez a kifejezés tartozik.
