User Terms (6.x-1.3) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: User
it: Utente

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Term
it: Termine

en: Term ID
it: ID Termine

en: Terms
it: Termini

en: Users
it: Utenti

en: Uncategorized
it: Non categorizzato

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
it: Una lista di termini, separati da virgola, che ne descrivano il contenuto. Esempio: divertente,basketball,"Drupal cms".

en: No vocabularies available.
it: Nessun vocabolario disponibile.

en: All terms
it: Tutti i termini

en: The taxonomy term ID for the term.
it: L'identificativo del termine della tassonomia.

en: The taxonomy term name for the term.
it: Il nome del termine della tassonomia.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
it: Il nome del vocabolario a cui il termine appartiene.
