User Terms (6.x-1.3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
pt: Habilitado

en: User
pt: Usuário

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Terms
pt: Termos

en: Users
pt: Usuários

en: Uncategorized
pt: Sem categoria

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
pt: Uma lista de termos descrevendo este conteúdo (separados por vírgula). Por exemplo: "engraçado, futebol, Empresa Ltda."

en: No vocabularies available.
pt: Não há nenhum vocabulário disponível.

en: All terms
pt: Todos os termos

en: Profile category
pt: Categoria do Perfil

en: The taxonomy term ID for the term.
pt: ID do termo da taxonomia para termo.

en: The taxonomy term name for the term.
pt: O nome do termo de taxonomia.

en: The vocabulary ID for the vocabulary the term belongs to.
pt: O identificador do vocabulário a que pertence o tema.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pt: O nome do vocabulário a que pertence o tema.
