User Terms (6.x-1.3) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Enabled
pt: Ativado

en: User
pt: Utilizador

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Term ID
pt: ID do termo

en: Terms
pt: Termos

en: Users
pt: Utilizadores

en: Uncategorized
pt: Não categorizado

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
pt: Uma lista de termos separados por vírgulas que descrevem este conteúdo Exemplo: engraçado, desportos radicais, "Empresa, S.A.".

en: No vocabularies available.
pt: Nenhum vocabulário disponível.

en: All terms
pt: Todos os termos

en: The taxonomy term ID for the term.
pt: ID do termo da taxonomia para o termo.

en: The taxonomy term name for the term.
pt: O nome do termo da taxonomia.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
pt: O nome do vocabulário a que pertence o termo.

en: Use on registration
pt: Utilize no registo
