User Terms (6.x-1.3) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: User
uk: Користувач

en: Vocabulary
uk: Словник

en: Term
uk: Термін

en: Term ID
uk: ID терміна

en: Terms
uk: Терміни

en: Users
uk: Користувачі

en: Uncategorized
uk: Без категорії

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
uk: Перелік розділених комами термінів, що описують матеріал. Наприклад: відпочинок, дайвінг, "Компанія ТзОВ.".

en: No vocabularies available.
uk: Словники відсутні.

en: User Terms
uk: Користувацькі терміни

en: Allows users to be associated with taxonomy terms.
uk: Дозволяє користувачам бути асоційованими з термінами таксономії.

en: All terms
uk: Всі терміни

en: Profile category
uk: Категорія профілю

en: The taxonomy term ID for the term.
uk: Ідентифікатор терміна таксономії для терміна.

en: The taxonomy term name for the term.
uk: Назва терміна таксономії для терміна.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
uk: Назва словника, до якого належить термін.
