User Terms (6.x-1.4) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Enabled
ar: مفعل

en: User
ar: المستخدم

en: Vocabulary
ar: المعجم

en: Term
ar: المصطلح

en: Term ID
ar: معرف الوسم

en: Terms
ar: المصطلحات

en: Users
ar: المستخدمين

en: Uncategorized
ar: غير مصنف

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
ar: قائمة من الكلمات بينها فاصلات (','). هذه الكلمات المفتاحية تصف محتوى التدوينة و تنشئ علاقة منطقية ما بين التدوينات التي تشترك فيها. مثال: ظريف، القفز بالحبال، "شركة ذ.م.م".

en: No vocabularies available.
ar: لا معاجم.
