User Terms (6.x-1.4) - en to ca translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
ca: Habilitat

en: User
ca: Usuari

en: Vocabulary
ca: Vocabulari

en: Term
ca: Terme

en: Term ID
ca: ID del terme

en: Terms
ca: Termes

en: Users
ca: Usuaris

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
ca: Una llista separada per coma de termes que descriuen aquest contingut. Exemple: divertit, ponting, "Empresa, S.A.".

en: No vocabularies available.
ca: Cap vocabulari disponible.

en: All terms
ca: Tots els termes

en: The taxonomy term ID for the term.
ca: L'ID del terme de la taxonomia pel terme.

en: The taxonomy term name for the term.
ca: El nom de terme de la taxonomia pel terme.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
ca: El nom del vocabulari al que pertany el terme.
