User Terms (6.x-1.4) - en to nl translation catalogue (13 entries)

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: User
nl: Gebruiker

en: Vocabulary
nl: Woordenlijst

en: Term ID
nl: Term-ID

en: Terms
nl: Termen

en: Users
nl: Gebruikers

en: Uncategorized
nl: Zonder categorie

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
nl: Een door komma's gescheiden lijst van termen die de inhoud beschrijft. Bijvoorbeeld: grappig, bungee jumping, "Company, Inc.".

en: No vocabularies available.
nl: Geen woordenlijsten beschikbaar.

en: All terms
nl: Alle termen

en: The taxonomy term ID for the term.
nl: De ID voor de taxonomieterm.

en: The taxonomy term name for the term.
nl: De naam voor de taxonomieterm.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
nl: De naam van de woordenlijst waartoe de term behoort.
