User Terms (6.x-1.4) - en to tr translation catalogue (14 entries)

en: Enabled
tr: Etkin

en: User
tr: Kullanıcı

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: Term
tr: Terim

en: Term ID
tr: Terim ID

en: Terms
tr: Terimler

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Uncategorized
tr: Sınıflandırılmamış

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
tr: Bu içeriği tanımlayan terimlerin virgülle ayrılmış listesi. Örnek: eğlenceli, yamaç paraşütü, "Şirket, Ltd.".

en: No vocabularies available.
tr: Herhangi bir sözlük yok.

en: All terms
tr: Tüm terimler

en: The taxonomy term ID for the term.
tr: Terim için sınıflandırma terimi kimliği.

en: The taxonomy term name for the term.
tr: Terim için sınıflandırma terimi adı.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
tr: Terimin ait olduğu sözlüğün adı.
