User Terms (6.x-1.2) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Enabled
id: Aktif

en: User
id: Pengguna

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Term ID
id: ID istilah

en: Users
id: Pengguna

en: Uncategorized
id: Tidak dikategorikan

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
id: Daftar terpisahkan koma untuk istilah yang menjelaskan konten ini. Misalnya: lucu, mobil balap, "PT Permai Indah".

en: No vocabularies available.
id: Tidak ada kategori yang tersedia.

en: The taxonomy term ID for the term.
id: ID istilah taksonomi untuk istilah tersebut.

en: The taxonomy term name for the term.
id: Nama istilah taksonomi untuk istilah tersebut.

en: The name for the vocabulary the term belongs to.
id: Nama untuk kosa kata istilah itu milik.
