UserLoginBar (6.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Register
it: Registrati

en: Create a new user account.
it: Crea un nuovo profilo utente.

en: Request new password via e-mail.
it: Richiedi una nuova password tramite e-mail.

en: <p class="user-info">Hi !user, welcome back.</p>
it: <p class="user-info">Ciao !user, bentornato.</p>

en: User Login Bar Block
it: Blocco User Login Bar

en: Your account
it: Il tuo profilo utente

en: Edit your account
it: Modifica il tuo profilo utente

en: Sign out
it: Esci

en: Forgot Password?
it: Password dimenticata?

en: Userloginbar Settings
it: Impostazioni UserLoginBar

en: Check this box, if you want to disable welcome box when the user logs in!
it: Seleziona se vuoi disabilitare il box di benvenuto quando l'utente ha effettuato il login!

en: UserloginBar Settings
it: Impostazioni UserLoginBar

en: Module that provides a new straight user login bar block
it: Modulo che fornisce  un nuovo blocco con una barra orizzontale per l'accesso degli utenti

en: User Login bar
it: User Login Bar
