User menus (6.x-1.2) - en to am translation catalogue (23 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: delete
am: ሰርዝ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Weight
am: ክብደት

en: edit
am: አስተካክል

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Path
am: ዱካ

en: Add item
am: ዓይነት ጨምር

en: Expanded
am: የተለጠጠ

en: Parent item
am: ወላጅ አካል

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
am: ተጨማሪ። በምናሌዎች ዝርዝር ውስጥ፤ ከባባድ አካሎቹ ወደ ታች ይሰምጣሉ እና ቀላላል አካሎቹ ወደ አናት አካባቢ ይቀመጣሉ።

en: menu
am: ምናሌ

en: Edit menu
am: ምናሌውን አርትእ

en: Menu settings
am: የምናሌ ቅንብሮች

en: List menus
am: ምናሌዎችን ዘርዝር

en: Menu link title
am: የምናሌ አገናኝ አርእስት

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
am: የአንድ አካልና የሁሉም ልጆቹ የመጨረሻ ጥልቀት !maxdepth ላይ ተገድቧል። ስለዚህም አንዳንድ የምናሌ አካሎች ሲመረጡ ይህን ገደብ የሚያልፉ ከሆነ እንደ ወላጅ ሆነው መቅረብ አይችሉ ይሆናል።

en: Menu name
am: የምናሌው ስም
