User menus (6.x-1.2) - en to el translation catalogue (50 entries)

en: Title
el: Τίτλος

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: delete
el: διαγραφή

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: disabled
el: απενεργοποιημένο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: This action cannot be undone.
el: Η ενέργεια αυτή δεν μπορεί να αναιρεθεί.

en: Weight
el: Βάρος

en: edit
el: επεξεργασία

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Path
el: Διαδρομή

en: Add item
el: Προσθήκη στοιχείου μενού

en: Menu item
el: Στοιχείο μενού

en: Expanded
el: Σε ανάπτυξη

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
el: Αν το επιλέξετε και αυτό το στοιχείο μενού έχει θυγατρικά, το μενού θα εμφανίζεται πάντα σε ανάπτυξη.

en: Parent item
el: Γονικό στοιχείο

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
el: Προαιρετικό. Στο μενού, τα βαρύτερα στοιχεία θα βουλιάζουν και τα ελαφρύτερα θα τοποθετούνται πιο κοντά στην κορυφή.

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το προσαρμοσμένο στοιχείο μενού %item;

en: menu
el: μενού

en: Edit menu
el: Επεξεργασία μενού

en: Delete menu
el: Διαγραφή μενού

en: Edit menu item
el: Τροποποίηση στοιχείου μενού

en: Reset menu item
el: Επαναφορά στοιχείου μενού

en: Delete menu item
el: Διαγραφή στοιχείου μενού

en: Menu settings
el: Ρυθμίσεις μενού

en: The description displayed when hovering over a menu item.
el: Η περιγραφή που θα εμφανίζεται όταν το ποντίκι βρίσκεται πάνω από το μενού.

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
el: Οι παραπομπές του μενού που δεν είναι ενεργοποιημένες δεν θα εμφανίζονται σε κανένα μενού.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
el: Για να ανακατατάξετε τα στοιχεία του μενού, χρησιμοποιήστε τις λαβές 'σύρε και άσε' κάτω από τη στήλη <em>Μενού</em> και μεταφέρετε τα μενού (μια ομάδα μενού) στην καινούργια τους θέση στη λίστα (τραβήξτε τις λαβές πατώντας και κρατώντας πατημένο όταν βρισκόσαστε με το ποντίκι πάνω από το εικονίδιο της λαβής). Σημειώστε ότι οι αλλαγές δεν θα αποθηκευθούν αν δεν πατήσετε πάνω στο κουμπί <em>Αποθήκευση αλλαγών</em> στο τέλος της σελίδας.

en: List menus
el: Λίστα μενού

en: Customize menu
el: Αλλάξτε το μενού

en: List items
el: Λίστα στοιχείων

en: There are no menu items yet.
el: Δεν υπάρχει κανένα μενού.

en: Menu link title
el: Τίτλος παραπομπής μενού

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
el: Το κείμενο της παραπομπής που αντιστοιχεί σε αυτή τη δημοσίευση όπως θέλετε να εμφανίζεται στο μενού.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
el: Ο μέγιστος αριθμός θυγατρικών στοιχείων του μενού είναι ορισμένος σε !maxdepth. Μερικές παραπομπές των γονικών μενού μπορεί να μην εμφανίζονται αν η επιλογή του ξεπερνάει αυτό το όριο.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
el: Το σύστημα των μενού αποθηκεύει μόνο τις διαδρομές του συστήματος, αλλά χρησιμοποιεί το URL ψευδώνυμο για παρουσίαση. Το %link_path έχει αποθηκευτεί ως %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
el: Η διαδρομή @link_path' είτε είναι λανθασμένη ή δεν έχετε πρόσβαση σε αυτή.

en: There was an error saving the menu link.
el: Υπήρξε πρόβλημα κατά την αποθήκευση του μενού.

en: Menu name
el: Όνομα μενού

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
el: Το μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα του μενού. Αυτό το κείμενο θα χρησιμοποιηθεί για την κατασκευή του URL της σελίδας <em>επισκόπηση μενού</em> για αυτό το μενού. Το όνομα πρέπει να αποτελείται μόνο από μικρά γράμματα, αριθμούς και παύλες. Το όνομα πρέπει να είναι μοναδικό για αυτόν το μενού.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
el: Είστε σίγουροι ότι θέλετε να διαγράψετε το μενού με τίτλο %title;

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
el: Το όνομα του μενού μπορεί να αποτελείται μόνο από μικρά γράμματα, αριθμούς και παύλες.

en: The menu already exists.
el: Το μενού υπάρχει ήδη.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
el[0]: <strong>Προειδοποίηση:</strong> Υπάρχει 1 μενού στο %title. Θα διαγραφεί (τα μενού συστήματος θα επανέλθουν στις αρχικές ρυθμίσεις).
el[1]: <strong>Προειδοποίηση:</strong> Υπάρχουν @count μενού στο %title. Θα διαγραφούν (τα μενού συστήματος θα επανέλθουν στις αρχικές ρυθμίσεις).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
el[0]: Το όνομα του μενού δεν μπορεί να είναι μακρύτερο από 1 χαρακτήρα.
el[1]: Το όνομα του μενού δεν μπορεί να είναι μακρύτερο από @count χαρακτήρες.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@usermenus">User menus module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@usermenus">μονάδα User menus</a>.

en: Enter the title and path for your new menu item.
el: Ορίστε τον τίτλο και τη διαδρομή, για το νέο μενού σας.

en: Menu description.
el: Περιγραφή μενού.
