User menus (6.x-1.2) - en to fi translation catalogue (51 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: delete
fi: poista

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Description
fi: Kuvaus

en: Enabled
fi: Käytössä

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Weight
fi: Paino

en: edit
fi: muokkaa

en: Save
fi: Tallenna

en: Path
fi: Polku

en: Add item
fi: Lisää kohta

en: Menu item
fi: Valikon kohta

en: Expanded
fi: Laajennettu

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
fi: Jos valitset tämän vaihtoehdon ja tällä kohdalla on alakohtia, se näytetään aina laajennettuna.

en: Parent item
fi: Yläkohta

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
fi: Valinnainen. Painavammat valikkokohdat "uppoavat" valikon pohjalle ja kevyemmät nousevat ylös.

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
fi: Haluatko varmasti poistaa valikosta kohdan %item?

en: menu
fi: valikko

en: Edit menu
fi: Muokkaa valikkoa

en: Delete menu
fi: Poista valikko

en: Edit menu item
fi: Muokkaa valikon kohtaa

en: Reset menu item
fi: Palauta valikon kohdan asetukset oletusarvoihinsa

en: Delete menu item
fi: Poista valikon kohta

en: Menu settings
fi: Valikon asetukset

en: The description displayed when hovering over a menu item.
fi: Kuvaus, joka näytetään jätettäessä hiiri valikon kohdan päälle.

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
fi: Valikon kohtia jotka eivät ole käytössä ei näytetä missään valikossa.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
fi: Järjestele valikon kohtia uudelleen vetämällä niitä <em>Valikon kohta</em>-sarakkeen alla olevasta vetokahvasta. (Osoita hiirellä kahva-ikonia, paina hiiren näppäin pohjaan ja vedä.) Muista, että muutoksia ei tallenneta ennen kuin painat <em>Tallenna asetukset</em> -painiketta sivun alalaidassa.

en: List menus
fi: Listaa valikot

en: Customize menu
fi: Mukauta valikkoa

en: List items
fi: Listaa kohdat

en: There are no menu items yet.
fi: Valikossa ei ole vielä kohtia.

en: Menu link title
fi: Valikon linkin otsikko

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
fi: Tähän kohtaan kuuluva linkkiteksti, joka näytetään valikossa.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
fi: Valikon kohdan ja sen alakohtien maksimisyvyys on !maxdepth. Joitakin valikon kohtia ei näytetä yläkohtina, jos niiden valitseminen ylittäisi tämän rajan.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
fi: Valikkojärjestelmä tallentaa vain järjestelmäpolkujen osoitteet, näkyvä osoite haetaan URL-aliaksesta. %link_path tallennettiin muodossa %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
fi: Hakemistopolku '@link_path' on virheellinen tai pääsy siihen on kielletty.

en: There was an error saving the menu link.
fi: Valikon kohdan tallentaminen ei onnistunut.

en: Menu name
fi: Valikon nimi

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
fi: Valikon nimi järjestelmää varten. Tätä nimeä käytetään <em>valikon yleiskatsaus</em> -sivun osoitteessa. Nimi voi sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita sekä väliviivoja, ja sen on oltava ainutkertainen.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
fi: Haluatko varmasti mukautetun valikon %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
fi: Valikon nimi voi sisältää vain pieniä kirjaimia, numeroita ja väliviivoja.

en: The menu already exists.
fi: Valikko on jo olemassa.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
fi[0]: <strong>Varoitus:</strong> Valikossa %title on yksi kohta. Se poistetaan (järjestelmän määrittämät kohdat nollataan).
fi[1]: <strong>Varoitus:</strong> Valikossa %title on @count kohtaa. Ne poistetaan (järjestelmän määrittämät kohdat nollataan).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
fi[0]: Valikon nimi ei voi olla pidempi kuin 1 merkki.
fi[1]: Valikon nimi ei voi olla pidempi kuin @count merkkiä.

en: Enter the title and path for your new menu item.
fi: Anna valikon uuden kohdan otsikko ja polku.

en: Primary Key: Unique key for menu. This is used as a block delta so length is 32.
fi: Pääavain: Valikon ainutkertainen tunniste. Tätä käytetään lohkon delta-arvona, joten pituus on 32.

en: Menu title; displayed at top of block.
fi: Valikon otsikko, näytetään lohkon ylälaidassa.

en: Menu description.
fi: Valikon kuvaus.
