User menus (6.x-1.2) - en to gl translation catalogue (48 entries)

en: Title
gl: Título

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: delete
gl: eliminar

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: disabled
gl: desactivado

en: Description
gl: Descrición

en: Enabled
gl: Activado

en: This action cannot be undone.
gl: Esta acción non pode ser desfeita.

en: Weight
gl: Peso

en: edit
gl: editar

en: Save
gl: Gardar

en: Path
gl: Ruta

en: Add item
gl: Engadir un elemento

en: Menu item
gl: Elemento do menú

en: Expanded
gl: Expandida

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
gl: Se está seleccionado e este menú ten descendentes, o menú sempre aparece expandido.

en: Parent item
gl: Elemento ascendente

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
gl: Opcional. No menú, os elementos pesados afúndense e os lixeiros flotan cara a zona superior.

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
gl: Está seguro de que quere eliminar o elemento de menú personalizado %item?

en: menu
gl: menú

en: Edit menu
gl: Editar menu

en: Delete menu
gl: Eliminar menú

en: Edit menu item
gl: Editar elemento de menú

en: Reset menu item
gl: Restabelecer elemento de menú

en: Delete menu item
gl: Eliminar elemento de menú

en: Menu settings
gl: Configuración do menú

en: The description displayed when hovering over a menu item.
gl: A descrición que se amosa cando se pasa por enriba dun elemento do menú.

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
gl: Os elementos de menú que non estén activados non aparecerán en ningún menú.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
gl: Para reordear elementos de menú, tome un manexador de arrastrar-soltar baixo a columna do <em>Elemento de menú</em> e arrastre os elementos (ou grupo de elementos) á súa nova localización na lista. Lembre que os cambios non se gardarán mentres non faga clic no botón <em>Gardar configuración</em> ó final da página.

en: List menus
gl: Lista de menús

en: Customize menu
gl: Personalizar menú

en: List items
gl: Lista de elementos

en: There are no menu items yet.
gl: Non hai inda elementos no menú.

en: Menu link title
gl: Título da ligazón do menú

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
gl: O texto da ligazón correspondente a este elemento que aparecerá no menú.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
gl: A máxima profundidade para un elemento e todos os seus fillo está fixa en !maxdepth. Algúns elementos do menú pode que non estén dispoíbeis como pais se ao seleccionalos se excede este límite.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
gl: O menú do sistema só almacena as rutas do sistema, pero empregará o alias de URL para mostralas. %link_path foi almacenada como %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
gl: A ruta '@link_path' non é unha ruta válida ou non ten acceso a ela.

en: There was an error saving the menu link.
gl: Aconteceu un erro gardando a ligazón do menú.

en: Menu name
gl: Nome do menú

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
gl: O nome lexíbel pola máquina deste menú. Este texto empregarase para construir a URL da páxina de <em>resumo do menú</em> deste menú. Este nome debe conter so minúsculas, números e trazos horizontais, e debe ser único.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
gl: Está seguro de que quere borrar o menú personalizado %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
gl: O nome do menú debe estar composto so de minúsculas, números de trazos horizontais.

en: The menu already exists.
gl: O menú xa existe.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
gl[0]: <strong>Advertencia:</strong> Existe un elemento de menú en %title. Será eliminado (os elementos definidos polo sistema serán reiniciados).
gl[1]: <strong>Advertencia:</strong> Existen @count elementos de menú en %title. Serán eliminados (os elementos definidos polo sistema serán reiniciados).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
gl[0]: O nome do menú non pode ter máis de 1 caracter.
gl[1]: O nome do menú non pode ter máis de @count caracteres.

en: Enter the title and path for your new menu item.
gl: Introduza o título e a ruta para o novo elemento do menú.
