User menus (6.x-1.2) - en to sq translation catalogue (47 entries)

en: Title
sq: Titulli

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: delete
sq: fshij

en: Delete
sq: Fshij

en: Operations
sq: Operacionet

en: disabled
sq: jo aktiv

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Enabled
sq: Aktivizuar

en: This action cannot be undone.
sq: Ky veprim nuk mund të anullohet.

en: Weight
sq: Pesha

en: edit
sq: ndrysho

en: Save
sq: Ruaj

en: Path
sq: Pozicioni

en: Add item
sq: Shto një zë

en: Menu item
sq: Zëri i menusë

en: Expanded
sq: Shpalosur

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
sq: Nëse zgjidhet dhe ky zë menuje ka bij, menuja do të shfaqet e shpalosur.

en: Parent item
sq: Zëri prind

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
sq: Me dëshirë. Në menu, zërat më të rëndë do të zhyten dhe zërat më të lehtë do të vendosen afër kreut.

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni zërin e menusë së personalizuar %item?

en: Edit menu
sq: Ndrysho menunë

en: Delete menu
sq: Elemino menunë

en: Edit menu item
sq: Ndrysho elementin e menusë

en: Reset menu item
sq: Rivendos elementin e menusë

en: Delete menu item
sq: Fshi elementin e menusë

en: Menu settings
sq: Rregullimet e menusë

en: The description displayed when hovering over a menu item.
sq: Përshkrimi i shfaqur kur kursori i mouse kalon mbi një zë menuje.

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
sq: Zërat e pa aktivuar të menusë nuk do të shfaqen në asnjë menu.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
sq: Për të renditur zërat e menusë përdor dorezën drag-and-drop në kollonës <em>Zëri i menusë</em> dhe "zvarrit" zërat (apo grupet e zërave) në pozicionin e dëshiruar në listë. (Për të kapur një dorezë, kliko dhe mbaj të shtypur pulsantin e mouse ndërkohë që lëvizet midis ikonave.) Mos harro që ndryshimet nuk do të ruhen derisa të klikosh tek butoni <em>Ruaj konfigurimin</em> në fund të faqes.

en: List menus
sq: Lista e menuve

en: Customize menu
sq: Personalizo menu

en: List items
sq: Lista e zërave

en: There are no menu items yet.
sq: Nuk ka akoma asnjë zë menuje.

en: Menu link title
sq: Titulli i lidhjes në menu

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
sq: Teksti i lidhjes përkatëse të këtij elementi që duhet të shfaqet në menu.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
sq: Thellësia maksimum e një elementi dhe të gjithë bijve të tij është fiksuar në !maxdepth. Disa prej zërave të menusë nuk mund të përdoren si prindër nëse duke i zgjedhur tejkalohet ky kufi.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
sq: Sistemi i menuve regjistron vetëm pozicionin në sistem, megjithatë do të përdorë alias të URL për shfaqjen. %link_path u ruajt si %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
sq: Pozicioni '@link_path' nuk është i vlefshëm ose ju mungojnë të drejtat e hyrjes në të.

en: There was an error saving the menu link.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së lidhjes së menusë.

en: Menu name
sq: Emri i menusë

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
sq: Emri i dukshëm i kësaj menuje. Ky tekst do të përdoret për krijimin e URL të faqes me <em>pamjen e parë të menusë</em> për këtë menu. Ky emër duhet të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra, viza dhe duhet të jetë i përveçëm.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
sq: Jeni i sigurt që dëshironi të eleminoni menunë e personalizuar %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
sq: Emri i menusë mund të përmbajë vetëm gërma të vogla, numra e viza.

en: The menu already exists.
sq: Komenti nuk ekziston më.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
sq[0]: <strong>Kujdes:</strong> Aktualisht ekziston 1 zë menuje në brendësi të %title. Do të eleminohet (elementët globalë do të zerohen).
sq[1]: <strong>Kujdes:</strong> Aktualisht ekzistojnë @count zëra menuje në brendësi të %title. Do të eleminohen (elementët globalë do të zerohen).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
sq[0]: Emri i menusë nuk mund të jetë më i gjatë se 1 gërmë.
sq[1]: Emri i menusë nuk mund të jetë më i gjatë se @count gërma.

en: Enter the title and path for your new menu item.
sq: Shkruaj titullin dhe pozicionin zërin e ri të menusë.
