User menus (6.x-1.2) - en to th translation catalogue (45 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Save configuration
th: บันทึกค่า

en: delete
th: ลบ

en: Delete
th: ลบ

en: disabled
th: ปิดใช้งาน

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Enabled
th: เปิดใช้งาน

en: This action cannot be undone.
th: คำสั่งนี้เมื่อทำแล้วไม่สามารถย้อนได้

en: Weight
th: น้ำหนัก

en: edit
th: แก้ไข

en: Save
th: บันทึก

en: Path
th: ตำแหน่งพาธ

en: Add item
th: เพิ่มเมนูย่อย

en: Menu item
th: เมนูย่อย

en: Expanded
th: แสดงเมนูย่อย

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
th: ถ้าเมนูนี้มีเมนูย่อย เมื่อแสดงผลจะขยายให้เห็นเมนูย่อยที่อยู่ภายในเสมอ

en: Parent item
th: เมนูหลักของเมนูย่อยนี้

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
th: (ไม่จำเป็นต้องใส่) เมนูที่มีตัวเลขน้ำหนักน้อยจะอยู่บนเมนูที่มีเลขเยอะกว่า

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
th: คุณแน่ใจแล้วหรือว่าต้องการลบเมนูแบบกำหนดเอง %item นี้ทิ้งไป?

en: menu
th: เมนู

en: Edit menu
th: แก้ไขเมนู

en: Delete menu
th: ลบเมนู

en: Edit menu item
th: แก้ไขเมนูย่อย

en: Reset menu item
th: คืนค่าเมนูย่อยเดิม

en: Delete menu item
th: ลบเมนูย่อย

en: Menu settings
th: ตั้งค่าเมนู

en: The description displayed when hovering over a menu item.
th: คำอธิบายที่ปรากฎเมื่อนำเมาส์ไปชี้ที่เมนูย่อย

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
th: เมนูย่อยที่ไม่ถูกเปิดใช้จะไม่แสดงในเมนูใดๆ

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
th: เรียงลำดับเมนูโดยการลากเครื่องหมายกากบาทในคอลัมน์ <em>รายการ</em> ไปไว้ในตำแหน่งที่ต้องการ การเปลี่ยนตำแหน่งจะยังไม่ถูกบันทึกจนกว่าคุณจะกดปุ่ม <em>บันทึกค่า</em>

en: List menus
th: รายการเมนู

en: Customize menu
th: จัดการเมนู

en: List items
th: รายการเมนูย่อย

en: There are no menu items yet.
th: ไม่มีเมนูย่อย

en: Menu link title
th: รายการ

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
th: ข้อความสำหรับแสดงเป็นลิงก์ในเมนู

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
th: เมนูสามารถมีเมนูย่อยได้ลึกที่สุด !maxdepth ชั้น คุณอาจไม่เห็นบางเมนูเนื่องจากมีระดับความลึกเกินจากนี้

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
th: ตำแหน่งพาธ '@link_path' ไม่ถูกต้อง หรือคุณยังไม่ได้ หรือ คุณไม่สามารถเข้าถึงได้

en: There was an error saving the menu link.
th: เกิดข้อผิดพลาดขณะบันทึกลิงก์ของเมนู

en: Menu name
th: ชื่อเมนู

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
th: ชื่อเมนูที่คุณต้องการให้ระบบเห็น ชื่อนี้จะใช้ในการสร้าง URL สำหรับหน้า <em>menu overview</em> อนุญาตให้ใส่ได้เฉพาะตัวพิมพ์เล็ก, ตัวเลข และขีดกลาง (-) เท่านั้น และต้องไม่ซ้ำกับที่มีอยู่ก่อนแล้ว

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
th: คุณแน่ใจว่าต้องการลบเมนู %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
th: ชื่อเมนูควรประกอบไปด้วยตัวอักษรพิมพ์เล็ก, ตัวเลข, และยัติภังค์เท่านั้น

en: The menu already exists.
th: มีเมนูอยู่แล้ว

en: Enter the title and path for your new menu item.
th: ใส่ชื่อ, ลิงก์, ตำแหน่ง และน้ำหนักของเมนูย่อยที่ต้องการสร้าง

en: Menu description.
th: คำอธิบายเมนู
