User menus (6.x-1.2) - en to ca translation catalogue (48 entries)

en: Title
ca: Títol

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: delete
ca: suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: disabled
ca: inhabilitat

en: Description
ca: Descripció

en: Enabled
ca: Habilitat

en: This action cannot be undone.
ca: L'acció no es pot desfer.

en: Weight
ca: Pes

en: edit
ca: edita

en: Save
ca: Desa

en: Path
ca: Camí

en: Add item
ca: Afegeix un element

en: Menu item
ca: Element del menú

en: Expanded
ca: Expandit

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
ca: Si està seleccionat i aquest menú té fills, el menú apareixerà expandit.

en: Parent item
ca: Element pare

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ca: Opcional. Al menú, els elements més pesats s'enfonsaran i els més lleugers es situaran en la part superior.

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
ca: Esteu segur que voleu eliminar l'element de menú personalitzat %item?

en: menu
ca: menú

en: Edit menu
ca: Edita el menú

en: Delete menu
ca: Suprimeix el menú

en: Edit menu item
ca: Edita l'element de menú

en: Reset menu item
ca: Reinicia l'element de menú

en: Delete menu item
ca: Suprimeix l'element de menú

en: Menu settings
ca: Paràmetres de menú

en: The description displayed when hovering over a menu item.
ca: La descripció que es mostra quan es passa el punter per sobre un element del menú.

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
ca: Els elements de menú que no estan habilitats no es llistaran a cap menú.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
ca: Per reorganitzar els elements del menú, arrossegueu un element (o grup d'elements) de la columna <em>Element de menú</em> i moveu-lo a la nova ubicació de la llista. (Arrossegueu un element clicant a la icona per moure i manteniu premut el botó del ratolí.) Recordeu que els canvis que hàgiu fet no es desaran fins que no premeu el botó <em>Desar configuració</em> del final de la pàgina.

en: List menus
ca: Llista els menús

en: Customize menu
ca: Personalitzeu el menú

en: List items
ca: Llista elements

en: There are no menu items yet.
ca: Encara no hi ha elements al menú.

en: Menu link title
ca: Títol de l'enllaç de menú

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
ca: El text de l'enllaç corresponent a aquest element que hauria d'aparèixer al menú.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ca: La profunditat màxima d'un element i tots els seus fills es determina a !maxdepth. Alguns elements de menú poden no estar disponibles com a pares si en seleccionar-los s'excedeix aquest límit.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ca: El sistema de menús només emmagatzema rutes del sistema, però utilitzarà l'àlies de la URL a l'hora de mostar-ho. S'ha emmagatzemat %link_path com a %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
ca: La ruta '@link_path' no és vàlida o no hi teniu accés.

en: There was an error saving the menu link.
ca: Hi ha hagut un error desant l'enllaç de menú.

en: Menu name
ca: Nom del menú

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
ca: El nom comprensible per a la màquina d'aquest menú. Aquest text s'utilitzarà per a la construcció de l'URL de la pàgina <em>vista general de menú</em> d'aquest menú. Aquest nom només pot estar format per lletres minúscules, xifres i guions, i ha de ser únic.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
ca: Esteu segur de voler eliminar el menú personalitzat %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
ca: El nom del menú pot contenir només lletres minúscules, nombres i guions.

en: The menu already exists.
ca: El menú ja existeix.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
ca[0]: <strong>Atenció:</strong> Actualment hi ha 1 element de menú a %title i s'eliminarà (els elements definits pel sistema es reiniciaran).
ca[1]: <strong>Atenció:</strong> Actualment hi ha @count elements de menú a %title i s'eliminaràn (els elements definits pel sistema es reiniciaran).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
ca[0]: El nom del menú no pot tenir més d'1 caràcter.
ca[1]: El nom del menú no pot tenir més de @count caràcters.

en: Enter the title and path for your new menu item.
ca: Introduïu el títol i la ruta del nou element de menú.
