User menus (6.x-1.2) - en to ro translation catalogue (49 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Path
ro: Cale

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Menu item
ro: Articol de meniu

en: Expanded
ro: Expandat

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
ro: Dacă este selectat şi dacă acest articol de meniu are descendenţi, atunci acest meniu va apare întotdeauna expandat.

en: Parent item
ro: Articol părinte

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ro: Opţional. În meniu, articolele mai grele se scufundă, iar articolele mai uşoare se ridică spre suprafaţă.

en: Are you sure you want to delete the custom menu item %item?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi articolul personal de meniu %item ?

en: menu
ro: meniu

en: Edit menu
ro: Modifică meniu

en: Delete menu
ro: Șterge meniu

en: Edit menu item
ro: Modifică articolul meniu

en: Reset menu item
ro: Iniţializează articolul meniu

en: Delete menu item
ro: Şterge articolul meniu

en: Menu settings
ro: Opțiuni de meniu

en: The description displayed when hovering over a menu item.
ro: Descrierea afişată la trecerea peste un articol de meniu.

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
ro: Elemente de meniu care nu sunt activate, nu vor fi listate în nici un meniu.

en: To rearrange menu items, grab a drag-and-drop handle under the <em>Menu item</em> column and drag the items (or group of items) to a new location in the list. (Grab a handle by clicking and holding the mouse while hovering over a handle icon.) Remember that your changes will not be saved until you click the <em>Save configuration</em> button at the bottom of the page.
ro: Pentru a rearanja elementele de meniu, apucați un mâner drag-and-drop din coloana <em>Element de meniu</em> şi trageți elementeul (sau grup de elemente) către o nouă locație îm listă. (Apucați mânerul făcând clic şi ținând apăsat în timp ce sunteți cu cursorul peste mâner.) Amintiţi-vă că modificările efectuate nu vor fi salvate până când nu faceţi clic pe butonul <em>Salvează configurația</em> din partea de jos a paginii.

en: List menus
ro: Listă meniuri

en: Customize menu
ro: Personalizare meniu

en: List items
ro: Listă elemente

en: There are no menu items yet.
ro: Nu există încă elemente meniu.

en: Menu link title
ro: Titlul legăturii de meniu

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu.
ro: Textul link-ului corespunzător acestui element, care trebuie să apară în meniu.

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
ro: Adâncimea maximă pentru o intrare şi toţi copiii săi este fixată la !maxdepth. Unele intrări din meniu este posibil să nu fie disponiile ca şi părinţi dacă prin selectarea lor s-ar depăşi această limită.

en: The menu system stores system paths only, but will use the URL alias for display. %link_path has been stored as %normal_path
ro: Meniul sistem stochează doar căile (paths) sistem dar va utiliza aliasul URL-ului pentru afişare. %link_path a fost stocat ca şi %normal_path

en: The path '@link_path' is either invalid or you do not have access to it.
ro: Calea  '@link_path' este sau invalidă sau nu aveţi acces la ea.

en: There was an error saving the menu link.
ro: A survenit o eroare la salvarea legăturii meniu.

en: Menu name
ro: Numele meniului

en: The machine-readable name of this menu. This text will be used for constructing the URL of the <em>menu overview</em> page for this menu. This name must contain only lowercase letters, numbers, and hyphens, and must be unique.
ro: Numele meniului în format lizibil de computer. Acest text va fi folosit pentrua a construi URL-ul paginii <em>prezentare generală meniu</em> pentru acest meniu. Acest nume poate să conţină doar litere mici, numere şi liniuţe de subliniere (underscores) şi trebuie să fie unic.

en: Are you sure you want to delete the custom menu %title?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi meniul specific %title?

en: The menu name may only consist of lowercase letters, numbers, and hyphens.
ro: Numele meniului poate conţine doar litere mici, numere şi cratime (minus).

en: The menu already exists.
ro: Meniul există deja.

en: <strong>Warning:</strong> There is currently 1 menu item in %title. It will be deleted (system-defined items will be reset). | <strong>Warning:</strong> There are currently @count menu items in %title. They will be deleted (system-defined items will be reset).
ro[0]: <strong>Avertisment:</strong> În prezent există 1 element de meniu în %title. Acesta va fi şters (se va reseta elementele definite de sistem).
ro[1]: <strong>Avertisment:</strong> În prezent există @count elemente de meniu în %title. Acestea vor fi şterse (se va reseta elementele definite de sistem).
ro[2]: <strong>Avertisment:</strong> În prezent există elemente de meniu în %title. Acestea vor fi şterse (se va reseta elementele definite de sistem).

en: The menu name can't be longer than 1 character. | The menu name can't be longer than @count characters.
ro[0]: Numele meniului nu poate fi mai lung de un caracter.
ro[1]: Numele meniului nu poate fi mai lung de @count caractere.
ro[2]: Numele meniului nu poate fi mai lung de @count de caractere.

en: Enter the title and path for your new menu item.
ro: Introduceţi titlul şi calea pentru noul element meniu.

en: Menu description.
ro: Descriere meniu.
