Username originality AJAX check (6.x-1.5) - en to uk translation catalogue (14 entries)

en: Registration
uk: Реєстрація

en: Checking mode
uk: Режим перевірки

en: Automatic - executes when user leaves username field or upon timer
uk: Автоматичний - виконується, коли користувач залишає поле "ім'я користувача" або по таймеру

en: Manual - executes upon clicking a button
uk: Ручний - виконується по натисканню на кнопку

en: Timer threshold
uk: Затримка таймера

en: Threshold in seconds (ex: 0.5, 1). Only for automatic mode.
uk: Затримка в секундах (напр. 0.5, 1). Тільки для автоматичного методу.

en: The username %username is not allowed.
uk: Ім'я користувача %username не доступно.

en: The name %username is already taken.
uk: Ім'я %username уже зайняте.

en: The username %username is available.
uk: Ім'я користувача %username доступно.

en: Check username
uk: Перевірити ім’я користувача

en: Checking username availability ...
uk: Іде перевірка імені користувача...

en: Username check
uk: Перевірка імені користувача

en: Username AJAX check
uk: Перевірка імені користувача за допомогою AJAX

en: Check username originality on registration or create user form via AJAX request.
uk: Перевірка унікальності імені користувача на формах реєстрації й створення користувача через AJAX.
