User One (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Number of users to display
ar: عدد المستخدمين المعروضة أسمائهم

en: 1 user | @count users
ar[0]: مستخدم واحد
ar[1]: لا مستخدمين
ar[2]: مستخدمان
ar[3]: @count مستخدمون
ar[4]: @count مستخدما
ar[5]: @count مستخدم

en: User activity
ar: نشاط المستخدم

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
ar: تحسب فترة وجود المستخدم عالخط منذ آخر عرض لصفحة.

en: Maximum number of currently online users to display.
ar: أقصى عدد يعرض للمستخدمين الموجودين عالخط.

en: There is currently %members and %visitors online.
ar: يوجد حاليا %members و %visitors عالخط.

en: There are currently %members and %visitors online.
ar: يوجد حاليا %members و %visitors عالخط.

en: 1 guest | @count guests
ar[0]: ضيف واحد
ar[1]: لا ضيوف
ar[2]: ضيفين
ar[3]: @count ضيوف
ar[4]: @count ضيفا
ar[5]: @count ضيف

en: Who's new
ar: المستخدمون الجدد

en: Who's online
ar: المتصلون الأن

en: User list length
ar: طول قائمة المستخدمين

en: Online users
ar: المستخدمون عالخط
